Aktuálně‎ > ‎

Zrekonstruovaná aktivizační místnost

přidáno: 15. 1. 2015 2:01, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 15. 1. 2015 2:09 ]

Zrekonstruovaná aktivizační místnost pro nové imobilní uživatelé Centra denních služeb Jablonec nad Nisou.

 

V červnu 2014 ukončili povinnou školní docházku 3 žáci, kteří projevili zájem využívat služeb CDS.

Jedna z uchazečů byla osoba s těžkým mentálním a kombinovaným postižením, která potřebovala speciální pomůcky a úpravu aktivizační místnosti tak, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí.

Zrekonstruovali jsme celou místnost, tak aby byla zcela bezbariérová a pro všechny přístupná. Pořídili jsme novou kuchyňskou linku, která výškově zcela vyhovuje vozíčkářům. Dále jsme ji vybavili polohovací postelí a zvedákem, abychom  umožnili imobilním uživatelům odpočinek a relaxaci.

Uživatelé se na rekonstrukci spolupodíleli, vybírali nábytek, barvu do místnosti, vyjadřovali svůj názor na rozmístění nábytku.

Stěny jsme obložili dřevěnými obložkami, aby se nikdo nemusel bát, že poškodí malbu. Při zařizování a rekonstrukci jsme dodržovali všechny normy kladené na bezpečnost a pohodlí našich uživatelů.

Celou rekonstrukci jsme zvládli během letních prázdnin. V září, kdy všichni 3 uživatelé nastoupili, již bylo všechno připravené a provoz mohl začít.

Od listopadu se nám podařilo navázat spolupráci se společností DIONA, která našim uživatelům, zvláště s těžším postižením,  nabízí specializovanou zdravotní individuální péči.

Odměnou a pozitivní zpětnou vazbou je pro nás vlastní spokojenost uživatelů i jejich zákonných zástupců.