Aktuálně‎ > ‎

Motýlí dům

přidáno: 24. 10. 2017 10:08, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:11 ]

V úterý 12.9. jsme se vydali do Německa na výlet. Namířeno jsme měli do Motýlího domu v Jonsdorfu u Žitavy. Cesta podle navigace ubíhala příjemně a za necelou hodinu jsme byli u cíle.

Kolegyně Hanka, která umí německy, byla připravená tlumočit. Jaké však bylo překvapení, když jsme u pokladny narazili na česky mluvícího pána, který dokonce pochází z Jablonce.

 

Motýlí dům není jen o motýlech. Hned ve vstupní hale je k vidění mořské akvárium a naproti v teráriích sklípkani. V patře mají další terárka, kde jsou želvy, chameleoni, ještěrky, hadi a také žabičky. Velmi jsme ocenili, že na schodech do prvního patra mají plošinu s obsluhou, proto se nahoru dostala i děvčata na vozíku.

Největším zážitkem však byla tropická hala s motýli. V hale na nás dýchlo teplo a vlhko. Hala je plná tropických rostlin, je tam také jezírko s kapříky koi, za sklem ve výběhu mají malé opičky a v křoví se schovávají křepelky. A všude kolem poletují motýli. Jsou to krásně zbarvení tropičtí motýli. Po hale jsou rozestavěné misky s květinami a ovocem, aby bylo možné si motýly dobře prohlédnout. V hale je plno laviček, tak jsme si mohli sednout a motýli pozorovat. Bylo to opravdu krásné. Několik motýlů si spletlo děvčata s květinami a přistáli jim na ruce nebo zádech, Nikolce dokonce na hlavě.

Když jsme ukončili prohlídku, sedli jsme si venku na lavičky a dali si svačinu. Seděli jsme vedle motýlí louky s květinami, a dokonce zahlédli poletujícího běláska.

Výlet se opravdu vydařil.

fotoalbum