Aktuálně‎ > ‎

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb

přidáno: 9. 10. 2015 4:50, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 11. 10. 2015 13:27 ]

V libereckém Domě kultury se ve středu 7. října od 10.00 do 16:00 hodin konal Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Libereckém kraji. Akce se uskutečnila po dvouleté odmlce. Představilo téměř 80 organizací Libereckého kraje, jež se starají o zdravotně postižené, seniory a další skupiny lidí, kteří se neobejdou bez pomoci druhých. Veletrh přináší komplexní přehled všech organizací tohoto typu v kraji.

Účastnila se i naše organizace a představily se obě služby tzn. pobytové a denní. Výrobky našich uživatelů sklidily velký obdiv a pochvalu od návštěvníků. Menší děti zaujaly šperky a korálky, rodiče spíše výrobky z papírového proutí a látkoví motýlci.

Celá akce splnila svůj účel, navázali jsme novou spolupráci se střediskem canisterapie CANISTÉ, s paní Hanou Málkou. Uživatelé CDS získají nové psí kamarády a terapeuty.

Domov Raspenava nás pozval na Maškarní ples, kam se strašně těšíme a už vyrábíme masky.

S organizací APPOS Liberec p.o. jsme se domluvili další spolupráci.

Záštitu nad veletrhem, na němž se představily organizace také svým hudebním, tanečním nebo divadelním vystoupením, převzala náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Lenka Kadlecová. „Lidí, kteří některou ze sociálních služeb potřebují, ať už pro sebe nebo pro někoho z rodiny, v Libereckém kraji přibývá. Jim náš veletrh velice chyběl. Proto jsme se rozhodli na tradici navázat a udělat všechno pro to, aby se mohl znovu uskutečnit,“ zdůraznila náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová, která se akce zúčastní společně s krajským radním pro zdravotnictví Petrem Tulpou.

Kulturní program veletrhu byl simultánně tlumočen lidmi z organizace Tichý svět do českého znakového jazyka.

Všem organizátorům a pořadatelům děkujeme.

video1video2