Aktuálně‎ > ‎

Strážníci v CDS

přidáno: 5. 6. 2013 12:12, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 5. 6. 2013 12:14 ]

Strážníci navštívili Centrum denních služeb

29.5.2013

 Strážníci Bronislav Novák a Miloslav Lejsek z jablonecké městské policie navštívili Centrum denních služeb v ulici U Balvanu v Jablonci nad Nisou. Pro klienty centra, které poskytuje ambulantní služby osobám s mentálním nebo kombinovaným postižením, připravili interaktivní přednášku se zaměřením na situace, které je mohou potkat v každodenním životě.

„Zaměřili jsme na dopravu, hlavně na přecházení komunikací a používání reflexních materiálů jako doplněk oblečení,“ přibližuje preventista MP Lejsek. V další části přednášky představili strážníci posluchačům uniformy městské policie včetně jednotících prvků, podle kterých klienti strážníka bezpečně poznají. „Ujistili jsme je, že se na kteréhokoliv strážníka mohou kdykoliv obrátit se žádostí o radu nebo pomoc,“ říká Lejsek.  Poslední část byla věnována tématu konverzace klientů centra s cizími osobami, kde v některých případech hrozí nebezpečí podvodu, krádeže, nebo přepadení.

Pro případ nouze si všichni účastníci zopakovali důležitá telefonní čísla na složky Integrovaného záchranného systému a způsoby jejich použití.

Na závěr své návštěvy předali strážníci klientům centra malý dárek – reflexní přívěšek, který výrazně zvyšuje bezpečnost chodců a cyklistů v každodenním provozu na silnicích našeho města.