Aktuálně‎ > ‎

Open skies for handicapped ( OSH 2017)

přidáno: 24. 10. 2017 9:51, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 9:51 ]

17.6.2017 letiště Hradec Králové

Letecké služby Hradec Králové, a.s. uspořádali již desátý ročník charitativní akce

„OPEN SKIES FOR HANDICAPPED“ (OSH) dne 17. 6. 2017 na letišti Hradec Králové.

Jejím smyslem je umožnit našim postiženým spoluobčanům nezapomenutelný zážitek z vyhlídkového letu. Samotná akce je celodenní s doprovodným programem i pro širokou veřejnost. Vstupné a parkovné je pro všechny návštěvníky zcela zdarma.

Jako i v minulých letech, převzal nad akcí záštitu ministr obrany ČR a hejtman Královéhradeckého kraje, který také akci významně podpoří finančně spolu s Magistrátem města Hradec Králové.

V průběhu předešlých devíti ročníků si tohoto ojedinělého zážitku mohlo užít přes 23 000 účastníků z celé ČR. Pro 5 600 postižených a jejich doprovody jsme dokázali zabezpečit vyhlídkové lety především díky technické podpoře ze strany české armády a finanční podpoře ze strany sponzorů. Dobrovolné sponzorské příspěvky jsou používány výhradně ke krytí nákladů spojených s touto akcí.

Zdaleka největší podíl na zabezpečení a průběhu akce mělo vždy vojenské dopravní letectvo. S povděkem využíváme nenahraditelné přepravní možnosti letounu C-295 CASA především pro občany trvale upoutané na invalidní vozík a letounu L-410 pro ostatní postižené občany. Dále je využíván letoun An-2.

Této akce se zúčastnili i naši uživatelé, kteří během celého dne v rámci doprovodného programu shlédli vystoupení různých hudebních skupin, ukázky PČR, leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů, jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradce Králové již tradičně zapůjčil turistický hradecký vláček, ve kterém jsme se projeli a prohlédli si  celé letiště. V průběhu celodenní akce je pro postižené účastníky zajištěno bezplatné občerstvení a každý si odveze, kromě zážitků, i drobné upomínkové dárky.

Počasí nám přálo, akce se podařila. Za rok  na shledanou  v oblacích 😊😊.

fotoalbum