Aktuálně‎ > ‎

Národní turnaj v bowlingu Zlín 2017

přidáno: 5. 11. 2017 14:31, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 5. 11. 2017 14:31 ]

Ve dnech 20.10.- 22.10. 2017 se konal ve Zlíně první ročník Národního turnaje v bowlingu. Přihlásilo se těchto 9 klubů a mezi nimi klienti CDS za SK Sluníčko a Seba Tanvald.

Podmínkou byla registrace sportovce pro tento sport a věk 15 let a starší. Každý klub mohl vyslat max. 4 sportovce. Byly vypsány soutěže jednotlivců a dvojic.

V pátek byl turnaj slavnostně zahájen společně s turnajem v kopané Zlínský pohár. Zástupci jednotlivých klubů nastoupili na plochu, společně jsme shlédli vystoupení mažoretek a gymnastek z SK Horalky Chvalčov. Také jsme vyslechli zdravice od přítomných hostů včele s Martinou Dlabajovou, patronkou ČHSO a pana Ondřeje Andryse, náměstka ústředního ředitele ČŠI.

V sobotu od 9 hodin začaly boje v bowlingovém centru Makalu. Nejprve všichni odehráli tříkolovou kvalifikaci, podle které byli rozděleni do svých divizí. Po dobrém obědě už začaly boje o medaile. Ženy bojovaly ve 3 divizích, muži ve 4 divizích. V 17, 30 byly vyhlášeny výsledky a předány medaile. Sportovce dekorovali p. Martina Středová a p. Vlastimil Harapes. Poté vylosoval majitel centra Makalu, který pochází z Nepálu a byl tedy nezaujatý, 2 účastníky a 2 náhradníky na světové hry v Abu Dhabí v roce 2019.

Mezi muži měl největší štěstí Filip Blažek z SK Ježci Jihlava a Petra Menšíková z SK Slavoj Praha.

V neděli pak od 9h soutěže pokračovaly, tentokrát hrály ve 4 divizích dvojice.   V poledne turnaj skončil slavnostním předáním medailí a nástupem všech týmů. Výborně si vedli studenti Gymnázia Lesní čtvrť Zlín, kteří po celou dobu dělali rozhodčí, kontrolovali pořadí hráčů a zapisovali výsledky. Ruční zápis je povinný i když se využívá výpočetní technika. Velké poděkování patří všem, kteří pilně trénovali a předvedli výborné výkony. Také trenérům, kteří se s nimi celý rok připravují.

Výsledky turnaje:

Pavel Pěnička: 3. místo

Jiří Truhlář: 4 místo

Martin Habr: 3 místo

Dita Anderová: 4 místo

Marek Litera: 2 místo