Aktuálně‎ > ‎

Komunitní plánování se osvědčilo

přidáno: 15. 1. 2015 2:06, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 15. 1. 2015 2:09 ]

Komunitně se v Jablonci začalo plánovat v roce 2009. První Komunitní plán sociálních a navazujících služeb města Jablonec nad Nisou platil na roky 2009–2011. Letos se bude připravovat už třetí, který bude platný na období 2016–2019.

„Občané města, které zajímá nabídka sociálních a souvisejících služeb a chtějí mít možnost ovlivnit jejich podobu na další období, se mohou stát členy pracovních skupin komunitního plánování. Nyní mají možnost určit jeho další směr, protože právě letos tvoříme třetí komunitní plán platný na období 2016–2019,“ vyzývá Jablonečany náměstek primátora mající na starosti sociální oblast Pavel Svoboda. „Při komunitním plánování sociálních služeb se pravidelně schází pracovní skupiny, které diskutují situaci různých skupin obyvatel – seniorů, zdravotně postižených, osob ohrožených sociálním vyloučením a jejich rodin nebo rodin s dětmi, mládež atd. a navrhují krátkodobá i dlouhodobá opatření ke zlepšení jejich situace,“ říká koordinátorka komunitního plánování Simona Hušková.

Naše organizace Domov a Centrum denních služeb p.o. se pravidelně těchto setkání zúčastňuje. Manažerem skupiny je paní  Marie Češková, která velmi úzce spolupracuje s našim zařízením, zná naše problémy a starosti. Pravidelně přichází mezi pracovníky a uživatelé a hovoří s námi o tom, jak ona může pomoci nám,  jak mi  může pomoci osobám se zdravotním znevýhodněním.
Zpravidla se scházíme vždy druhé pondělí v měsíci od 14.00 ve Spolkovém domě, E. Floriánové 8, Jablonec n. N.