Aktuálně‎ > ‎

Hodina zpívání ve zvěřinci

přidáno: 11. 4. 2016 22:54, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 11. 4. 2016 22:54 ]

7. 4. 2016 se uživatelé Centra denních služeb Jablonec nad Nisou p. o. zúčastnili písničkového pořadu Hodina zpívání ve zvěřinci autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, které bylo určeno pro malé i velké posluchače, pro zdravé i osoby s handicapem.

Celou akci, nejen pro nás, v Eurocentrum Jablonec n. N., vzorně připravil kolektiv pracovníků, který má na starosti kulturní a vzdělávací pořady. Pro naše uživatelé, osoby s mentálním postižení, zajistili sezení na balkoně, tak, abychom všichni dobře viděli a slyšeli. Zkrátka nepřišly ani dvě klientky na imobilním vozíku. Dostaly možnost celý pořad shlédnout přímo z první řady. Seděly mezi svými zdravými vrstevníky a užívaly si. Takovéto akce jim pomáhají při začleňování do běžné společnosti.

V pořadu za klavírního doprovodu autora hudby Jaroslava Uhlíře, zazněly nejen písně ze známých pohádek, Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i písně nové z TV pořadu Hodina zpěvu, na kterých jsme si vyzkoušeli své pěvecké schopnosti. Hodina zpěvu "na živo" byla navíc ozvláštněna zvukovými mini testy, kdy jsme se pokoušeli podle krátkých zvukových ukázek rozeznávat různá zvířata.

Pořad končil směsí starších i novějších písní autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kterou završila - tak jako v TV podobě - píseň Není nutno.


Děkujeme


Klienti a pracovníci Centra denních služeb Jablonec n. N.