Aktuálně‎ > ‎

Nové aktivity CDS

přidáno: 3. 3. 2014 7:22, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 20. 9. 2016 12:27 ]
V CDS jsme od letošního roku rozšířily nabídku služeb o další aktivity, které pomohou našim uživatelům lépe a snadněji se začlenit do společenského prostředí.

Keramika
Rádi jsme využili nabídku z veřejnosti od Spolku pro volný čas NOVOVESAN v Nové Vsi nad Nisou, který  nejen pro naše uživatele zrealizoval projekt zkvalitňující život všem lidem, bez ohledu na zdravotní stav nebo jiné postižení. Otevřeli kurz keramiky, kterého mají naši uživatelé možnost se pravidelně a dlouhodobě zúčastňovat. Fotoalbum

Práce s vlnou
Další aktivitou je práce s ovčí vlnou. Tento kurz vede paní Hudská z Ekologické farmy Klokočí. S našimi uživatelům má velice otevřený a přátelský vztah. Při práci mají čas povídat si nejen o tom, co právě dělají, co bude následovat, ale také o obyčejných běžných  věcech, co měli včera k večeři, co se bude zítra vařit apod.
Přírodní materiály slouží jako prostředek k osobnímu vyjádření v rámci komunikace. Nejde nám o esteticky uspokojivé výsledné produkty. Každý výrobek je originálem  a obrazem uživatelova nitra. Fotoalbum


V plánu máme ještě nabídnout našim uživatelům hipoterapii.  Tuto aktivitu máme předběžně domluvenou s Občanským sdružením Svítání.
Rozšiřováním naší nabídky chceme pomoc lidem s mentálním nebo kombinovaným žít plnohodnotný život, srovnatelný s životem jejich vrstevníků.