Aktuálně‎ > ‎

Advent si užívají i handicapovaní

přidáno: 21. 12. 2012 1:25, autor: Centrum denních služeb   [ Aktualizováno 30. 12. 2012 14:29 uživatelem Admin UspJbc ]
Na nadcházející Vánoce se chystají také v Centru denních služeb v Jablonci nad Nisou.

19.12.2012

V tomto sociálním zařízení nacházejí péči lidé, kteří sem přicházejí buď z domovů pro mentálně postižené, nebo přímo z rodin. Věnují se jim odborní pracovníci, rozvíjejí jejich dovednosti, učí je základním pracovním návykům a vyrábějí s nimi v dílnách různé předměty. Týden před Vánoci zde tvořili a pekli vánoční cukroví, zpívali koledy a těšili se hlavně na strom splněných přání.

Strom splněných přání připravili pro klienty Centra denních služeb studenti z Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou. „Jde o drobné dárky na přání našich klientů," sdělila vedoucí centra Petra Pilná.

V adventním čase se přijeli do centra podívat také školáci ze ZŠ Rychnov, jejichž návštěva se tady stala již tradicí, někteří klienti se zúčastnili vánočního turnaje ve stolním tenise v Tanvaldu a společně také navštívili vánoční představení v divadle. „To se jim moc líbilo, přišli úplně nadšení," uvedla Petra Pilná.

Vánoce stráví tito handicapovaní lidé buď v rodinách, nebo za nimi přijde alespoň někdo na návštěvu. „Někteří naši zaměstnanci si berou ty, co by jinak zůstali úplně sami, i domů. Kolegyně Šárka si třeba teď na Vánoce bere k sobě dvě klientky," řekla na závěr vedoucí centra.

Zdroj: Jablonecký deník 19.12.2012
http://jablonecky.denik.cz/z-regionu/advent-si-uzivaji-samozrejme-i-handicapovani-20121219.html