Aktuálně‎ > ‎

Letní pobyt

přidáno: 3. 10. 2012 14:16, autor: Centrum denních služeb   [ Aktualizováno 3. 10. 2012 14:25 uživatelem Admin UspJbc ]

Handicapovaní sportovci a uživatelé Domova a Centra denních služeb Jablonec nad Nisou a  SK Sluníčko Jablonec nad Nisou na letním sportovním pobytu.

10.8.2012

Okresní organizace Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice uspořádala pro své sportovce již tradiční  Letní sportovní pobyt ve Sportovním a rekreačním středisku – Junior plus Srbsko – Kněžmost.

14 sportovců, mezi nimiž nechyběly ani úspěšné medailistky ze světových her handicapovaných sportovců Dana Pusztaiová, uživatelka Domova a Centra denních služeb Jablonec nad Nisou, Dita Anderová a Jana Broulíková, se pilně věnovalo svým sportovním aktivitám pod odborným vedením kvalifikovaných odborníků na čele s dlouholetou trenérkou Zdenou Synovcovou. Na programu tak byla  – gymnastika, cyklistika, plavání, turistika, míčové hry, stolní tenis, tenis, sauna, fitness, ale rovněž i relaxace a masáže, minigolf, horolezování – lezení, slaňování, odpočinkové činnosti v klubovně – stolní hry, šipky.

Akce byla pořádána ve spolupráci s Speciál Olympic jako přípravný tréninkový kemp před odjezdem sportovců na MČR v cyklistice, které proběhne v  září 2012. Vyvrcholením  celoročního snažení handicapovaných sportovců by pak měly být Světové zimní hry, které se uskuteční v lednu 2013 v Jižní Korei a kterých se také zúčastní členové SK Sluníčko.