Aktuálně


vánoční turnaj ve stolním tenise

přidáno: 22. 12. 2017 14:57, autor: Centrum denních služeb

Ve středu 19. prosince proběhl v prostorách tělocvičny Základní školy v Horním Tanvaldě turnaj ve stolním tenise.Národní turnaj v bowlingu Zlín 2017

přidáno: 5. 11. 2017 14:31, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 5. 11. 2017 14:31 ]

Ve dnech 20.10.- 22.10. 2017 se konal ve Zlíně první ročník Národního turnaje v bowlingu. Přihlásilo se těchto 9 klubů a mezi nimi klienti CDS za SK Sluníčko a Seba Tanvald.

Podmínkou byla registrace sportovce pro tento sport a věk 15 let a starší. Každý klub mohl vyslat max. 4 sportovce. Byly vypsány soutěže jednotlivců a dvojic.

V pátek byl turnaj slavnostně zahájen společně s turnajem v kopané Zlínský pohár. Zástupci jednotlivých klubů nastoupili na plochu, společně jsme shlédli vystoupení mažoretek a gymnastek z SK Horalky Chvalčov. Také jsme vyslechli zdravice od přítomných hostů včele s Martinou Dlabajovou, patronkou ČHSO a pana Ondřeje Andryse, náměstka ústředního ředitele ČŠI.

V sobotu od 9 hodin začaly boje v bowlingovém centru Makalu. Nejprve všichni odehráli tříkolovou kvalifikaci, podle které byli rozděleni do svých divizí. Po dobrém obědě už začaly boje o medaile. Ženy bojovaly ve 3 divizích, muži ve 4 divizích. V 17, 30 byly vyhlášeny výsledky a předány medaile. Sportovce dekorovali p. Martina Středová a p. Vlastimil Harapes. Poté vylosoval majitel centra Makalu, který pochází z Nepálu a byl tedy nezaujatý, 2 účastníky a 2 náhradníky na světové hry v Abu Dhabí v roce 2019.

Mezi muži měl největší štěstí Filip Blažek z SK Ježci Jihlava a Petra Menšíková z SK Slavoj Praha.

V neděli pak od 9h soutěže pokračovaly, tentokrát hrály ve 4 divizích dvojice.   V poledne turnaj skončil slavnostním předáním medailí a nástupem všech týmů. Výborně si vedli studenti Gymnázia Lesní čtvrť Zlín, kteří po celou dobu dělali rozhodčí, kontrolovali pořadí hráčů a zapisovali výsledky. Ruční zápis je povinný i když se využívá výpočetní technika. Velké poděkování patří všem, kteří pilně trénovali a předvedli výborné výkony. Také trenérům, kteří se s nimi celý rok připravují.

Výsledky turnaje:

Pavel Pěnička: 3. místo

Jiří Truhlář: 4 místo

Martin Habr: 3 místo

Dita Anderová: 4 místo

Marek Litera: 2 místo

20. regionální přebor ve stolním tenise Liberec

přidáno: 30. 10. 2017 5:04, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 30. 10. 2017 5:06 ]

24.10.2017 jsme se zúčastnili 20. regionálního přeboru ve stolním tenise Liberec, který se konal v ZŠ Orlí. S výkony a výsledky jsem spokojeni. 

Děkujeme za pozvání a těšíme se na další ročník.

Ženy B

1.

Anderová Dita

Jablonec, CDS, U Balvanu

2.

Bartošová Pavla

Jablonec, CDS, U Balvanu

3.

Koubská Iva

Jablonec, CDS, U Balvanu

4.

Lacková Iveta

Jablonec, CDS, U Balvanu

Muži  B

1.

Habr Martin

Jablonec, CDS, U Balvanu

2.

Lewicki Zbyšek

Jablonec - Liberecká

3.

Truhlář Jiří

Jablonec, CDS, U Balvanu

4.

Litera Marek

Jablonec, CDS, U Balvanu

 
       

Návštěva Policie ČR v našem zařízení.

přidáno: 24. 10. 2017 10:18, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:19 ]

Dne 6.10. 2017 jablonečtí policisté navštívili klienty Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou.

Příslušníci z řad Policie ČR nám předali mnoho bohatých zkušeností, odborných rad  a informací. Naši uživatelé patří mezi jednu z nejvíce ohrožených skupin, v souvislosti s vlastní bezpečností. Děkujeme za jasnou a srozumitelnou formou, kterou jste nám připomněli a zdůraznili, jak se správně chovat na ulici, správné chování při jednání s cizími lidmi, sdělování informací cizím lidem, půjčování peněz atd. Jak se zachovat, pokud se cítíme v nebezpečí a v ohrožení.

Děkujeme, že jsme si mohli prohlédnout výstroj, výzbroj a shlédnout ukázku zajištění pachatele. Vaše návštěva podpořila naše klienty v začleňování do společnosti. Obohatila je o další nové informace a vědomosti.  

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Zdroj : http://www.libereckadrbna.cz/zpravy/krimi/12443-policiste-se-zamerili-na-nejzranitelnejsi-navstivili-domov-a-centrum-dennich-sluzeb.html

fotoalbumDinopark

přidáno: 24. 10. 2017 10:15, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:15 ]

V pátek 15.9. jsme si zajeli do Liberce do Dino parku.

V Dino parku jsou k vidění nádherné modely pravěkých zvířat i lidí v životní velikosti. Prošli jsme všechny expozice, navštívili 4 D kino a nechali se osprchovat pravěkou bouří v pralese. Park je bezbariérový, a to jsme velmi ocenili. S vozíčky jsme se dostali výtahem do všech pater Dinoparku.

Výlet se nám moc líbil.

fotoalbum

Botanická zahrada v Liberci

přidáno: 24. 10. 2017 10:13, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:14 ]

14.9.2017 jsme s osazenstvem naší dílny za doprovodu asistentky pí Zappové a řidiče p. Prokopa podnikli výlet do Botanické zahrady v Liberci.

Přesto, že to byla varianta náhradní (původně jsme měli namířeno na Kozákov-rozhledna a do areálu ,,Šťastné země" v Radvánovicích, ale kvůli nepříznivému počasí nebylo možno tento záměr realizovat), i tak  jsme si výlet pěkně užili.Venkovní areál zahrady jsme sice kvůli dešti neprošli, ale zato vnitřní prostory s vystavenými exponáty, včetněakvárií, voliér, terárií a rostlin, jsme prozkoumali důkladně. Z pohledu našich klientů byl největší zájem o akvária a voliéry.

Výlet jsme zakončili dobrým obědem v restauraci a po krátkém posezení jsme spokojeni odjeli zpět do Centra.

Jedinou ,,vadou na kráse" bylo, že jsme zapomněli fotoaparát a nemohli tak celou akci i po této stránce zdokumentovat.

zapsala asistentka Taťána

Motýlí dům

přidáno: 24. 10. 2017 10:08, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:11 ]

V úterý 12.9. jsme se vydali do Německa na výlet. Namířeno jsme měli do Motýlího domu v Jonsdorfu u Žitavy. Cesta podle navigace ubíhala příjemně a za necelou hodinu jsme byli u cíle.

Kolegyně Hanka, která umí německy, byla připravená tlumočit. Jaké však bylo překvapení, když jsme u pokladny narazili na česky mluvícího pána, který dokonce pochází z Jablonce.

 

Motýlí dům není jen o motýlech. Hned ve vstupní hale je k vidění mořské akvárium a naproti v teráriích sklípkani. V patře mají další terárka, kde jsou želvy, chameleoni, ještěrky, hadi a také žabičky. Velmi jsme ocenili, že na schodech do prvního patra mají plošinu s obsluhou, proto se nahoru dostala i děvčata na vozíku.

Největším zážitkem však byla tropická hala s motýli. V hale na nás dýchlo teplo a vlhko. Hala je plná tropických rostlin, je tam také jezírko s kapříky koi, za sklem ve výběhu mají malé opičky a v křoví se schovávají křepelky. A všude kolem poletují motýli. Jsou to krásně zbarvení tropičtí motýli. Po hale jsou rozestavěné misky s květinami a ovocem, aby bylo možné si motýly dobře prohlédnout. V hale je plno laviček, tak jsme si mohli sednout a motýli pozorovat. Bylo to opravdu krásné. Několik motýlů si spletlo děvčata s květinami a přistáli jim na ruce nebo zádech, Nikolce dokonce na hlavě.

Když jsme ukončili prohlídku, sedli jsme si venku na lavičky a dali si svačinu. Seděli jsme vedle motýlí louky s květinami, a dokonce zahlédli poletujícího běláska.

Výlet se opravdu vydařil.

fotoalbum

Mirakulum Milovice

přidáno: 24. 10. 2017 10:07, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:08 ]

Dne 8.9.jsme navštívili zábavný. naučný rodinný park Mirakulum. 

Park se nachází v Milovicích u Lysé nad Labem. V parku je spousta různorodých atrakcí, od různých průlezek, hradeb, lanové průlezy, obří houpačky, kolotoč. Nejvíce nás bavila jízda na gumových obřích pneumatikách v dráze. Pobavil nás Honza, který se překlopil a byl jak neohrabaný chrobák. Také jsme využily lehátka, která byla k dispozici po celém parku, jelikož bylo krásné počasí. Tento park je vhodný jak pro malé, tak i velké návštěvníky. Každý si najde zde nějakou zábavu. Moc jsme si ten den užili

fotoalbum

O pohár města Tanvaldu 2017

přidáno: 24. 10. 2017 10:04, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:04 ]

Dne 5.9. 2017 jsme se účastnili tohoto Desetiboje a to v areálu sportu Autokemp Tanvald.

Počasí nám přálo. Disciplíny jako jízda na koloběžce, hod granátem a míčkem na cíl, stavba kostek, stříkání na cíl hasičskou ruční stříkačkou, zdolání umělé horolezecké stěny, střelba ze vzduchovky, chůze s míčkem, probíhání dlouhého lana nás bavilo. Nejvíce nás bavila koloběžka, umělá stěna, jízda hasičským autem a ve stavbě kostek jsme dosáhli nejlepší výsledek, ani jedna krabice nespadla :-))) po zdolání všech disciplín, jsme se posilnili klobásou s chlebem a kávou a šli jsme na předání diplomů. Získali jsme třetí místo a malé ceny, skvělé.

Těšíme se na příští rok až změříme své síly s ostatními.

Za naše družstvo Lenka, Verča, Petra, Jana v doprovodu Moniky

--------------------------------- 

Dne 5.9.017 jsme se zúčastnili sportovního dne v Tanvaldské kotlině. Je to každoroční akce, na kterou rádi jezdíme jak z důvodu sportovní rozmanitosti, tak i z možností setkání s dalšími přáteli z ostatních zařízení, škol. Soutěžily jsme v různých disciplínách. Nejvíce nás baví jízda na koloběžce, střelba, hasičská disciplína a horolezecká stěna...a samozřejmě pak občerstvení. Umístili jsme se na 1.mistě, ten den jsme si s radostí užily.

Zapsala asistentka Šárka

----------------------------------

Dne 5. 9. 2017 jsme se zúčastnily akce s názvem Desetiboj Tanvald. Soutěžící si venku měli možnost zasoutěžit v různých disciplínách od těch lehčích hod míčkem, až po nejtěžší lezení po stěně. Po dokončení všech úkolů se čekalo na sečtení bodů všech družstev. Mezitím soutěžící dostali občerstvení a kávu. Kdo chtěl tak se mohl i svézt v hasičském voze. Nakonec přišlo na řadu vyhlášení a předání diplomů a cen. Celý den bylo pěkné počasí, tak se celý děj odehrával venku. :-)

Zapsala asistentka Šárka

fotoalbum

Exkurze do firmy GOJA

přidáno: 24. 10. 2017 10:00, autor: Centrum denních služeb   [ aktualizováno 24. 10. 2017 10:00 ]

Naši uživatelé projevili přání vidět na vlastní oči, jak vánoční ozdoby, křehký symbol Vánoc vznikají.

Ve čtvrtek 10.8. 2017 se skupina Šárky Pochylové vypravila navštívit jabloneckou firmu GOJA, která se zabývá výrobou a zdobením vánočních ozdob.

Aktivně jsme se seznámili jsme s výrobou foukaných ozdob – viděli jsme tavení, foukání skla do tvaru koule, zvířátek, špičky. Pak jsme se přesunuli na úsek stříkání a odštipování koulí a dalších tvarů. Další krok jsme si sami vyzkoušeli, a to natírání lepidlem a posypání koulí třpytkami.

Na konec jsme si zkusili ozdoby sami namalovat.

Exkurze se nám moc líbila. odcházeli jsme s dobrým pocitem a hlavou plnou zážitků.

fotoalbum

1-10 of 87